Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın.
İstikbal-LogoYetkili BayiiBeko-LogoYetkili Bayiikaraca-logo Yetkili Bayii arzum-logo Yetkili Bayii doquhome-logo Yetkili Bayii gumussuyu-logo Yetkili Bayii

Evde Hangi Renkler Kullanılmalı?

Tarih: 17.06.2022 16:33
Evde Hangi Renkler Kullanılmalı?
Evimizi dekore ederken belli başlı şeylere dikkat etmeliyiz ki evlerimiz rahat ettiğimiz yuvalara dönüşsün. Bu yazımızda evinizin havasını değiştirecek renklere odaklanıyoruz.

Ev Dekorasyonunda Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Ev dediğimiz şey bütün neşemizi, sıkıntımızı, öfkemizi, üzüntümüzü yaşadığımız yerlerdir. Aile kurma, aile ile olma ve güzel vakit geçirmek bir ev için çok önemlidir. Fakat öyle durumlar var ki o ev, istediğimiz enerjiyi ya da atmosferi bize sunmaz. Bunun için her yıl belirli değişiklikler ile olağan durumu değiştirmeye çalışırız. Bunun için mevcut oda düzenini değiştiririz ya da evimizin rengi ve eşyaları ile oynarız. Çünkü beynimizin buna ihtiyacı vardır. Bunu yaparken öncelikle eşyalarımıza bakarız. Çünkü aslında bizi rahatsız eden şey evin içindeki bize uyumsuz gelen şeylerin bütünüdür. Bu yüzden ev dekore etmek ya da planlamak gözüktüğü kadar kolay bir iş değildir. Bunu yaparken kişilerin zevkleri, renklerin yansıttıkları bizlere yol gösterir.

Ev Dekorasyonunda Renklerin Önemi çok büyüktür. Örneğin son dönemlerde ev dekorasyonuna baktığımız zaman çok açık renkli evler görürüz. Bunun nedeni şehrin griliği kırmak ve evimizde canlı ve huzurlu hissetmektir. Bir diğer örnek ise yatak odalarımızda kullandığımız koyu tonlar. Uyku kalitesi hayatımızı etkileyen diğer önemli faktörlerdir. Bunun için oda dekorasyonu ve renklerinde koy renkler seçilir ki kişi rahat bir uyku çeksin. Aynı şekilde koyu renkli perdeler ile ışığın geçmesi engellenir. Bu örneklerden de anlaşılacağı gibi ev dekorasyonunda renklerin önemi sandığımızdan çok daha büyüktür.

Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri

Ev renklerinden sonra diğer önemli ürünlerden biri de koltuklardır. Evimizde tercih ettiğimiz koltuklar rahat ve bizlerin konforuna göre seçilmelidir. Yine aynı şekilde rengi de eve uymalı ve yaşam kalitemizi bozmamalıdır. Örneğin kalabalık bir aile isek ya da evcil bir hayvana sahip isek daha koyu tonları seçmek mantıklı olacaktır. Aksi halde oldukça zorlanırız. Son dönemlerde en çok popüler olan ve Modası Geçmeyen Koltuk Renkleri ya siyah ya da beyaz tonlarıdır. Bu tonlar evi daha zengin ve samimi gösterir. Sizler de evinizin tarzına uygun olarak moda olan bu renklerden birini seçebilir ve evinizi dönüştürebilirsiniz.

Bu Sene Hangi Renk Mobilya Moda?

Koltuk Renk Uyumu bir ev için olmazsa olmaz. Aksi halde düzensiz ve huzursuz bir ortam yaratırız. Bu yüzden evinizi dekore ederken önce koltuklarınızı alabilir daha sonrasında evinizi boyatabilirsiniz. Bu sene moda olan beyaz tonları ve siyah tonlarına mutlaka göz atmalısınız. Hem evinizde hem de mobilyalarınızda bu renkler evinizi oldukça şık, elegant ve zengin gösterecektir. Bu tarz tasarımlar için internetten araştırma yapabilir ve mobilyalar için Sultanmagazalari.com.tr adresine göz atabilirsiniz.

2022 Mobilya Modelleri ile Dekorasyon

2022 Mobilya Modelleri denilince akla birçok seçenek gelmektedir. Bunun için iyi bir araştırma ve güvenilir bir siteden alışveriş yapmak oldukça mantıklıdır. Bu konuda sizlere yardımcı olacak firma ise Sultan Mağazaları’dır. Sultan magazalari.com.tr, son trendleri oldukça uygun fiyata sizlere sunar. Bu sayede istediğiniz model ve renkteki mobilyaları çok uygun fiyata almış olursunuz. Evinizi hayalinizdeki gibi dekore etmek isterseniz web sitemizi ziyaret edebilir ve uygun fiyatlı mobilya seçeneklerini inceleyebilirsiniz.
 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...