Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın.
İstikbal-LogoYetkili BayiiBeko-LogoYetkili Bayiikaraca-logo Yetkili Bayii arzum-logo Yetkili Bayii doquhome-logo Yetkili Bayii gumussuyu-logo Yetkili Bayii

Oturma Grubu ile Koltuk Takımı Arasındaki Fark Nedir?

Tarih: 07.06.2022 13:24
Oturma Grubu ile Koltuk Takımı Arasındaki Fark Nedir?
Evimizde en sık kullandığımız ürünlerin başında koltuklar gelmekte. Konforu ve tasarımları ile her evde mutlaka buluna koltuk takımları da birçok farklı isimle anılmakta. Bunlardan biri de oturma grubu ve koltuk takımı farkıdır. Bu yazımızda oturma grubu ve koltuk takımı arasındaki farklara, iki ürününde nasıl seçilmesi gerektiğine değineceğiz.

Oturma Grubu Nedir? 

Oturma Grubu, koltuk takımlarından daha uygun olan ve tam anlamıyla bir takım koltuğu andırmayan ürünlerdir. Daha çok kolay kombinleme özelliği sayesinde tercih edilen oturma gruplarına örnek olarak L koltukları gösterebiliriz. Bu tür koltukları aynı çeşit koltuklarla kombinleme zorunluluğu yoktur. Farklı desen ve tasarımdaki diğer ürünlerle koltuk kombinlerinizi rahat bir şekilde planlayabilirsiniz. Öte yandan koltuk grupları 4 parçadan oluşur. Ve bunlar genellikle 2 adet çift kişilik ya da 2 adet tek kişilik koltuktan oluşur. Koltuk takımlarına göre daha uygun olmaları oturma gruplarının tercih edilmesinin ilk nedenidir.  
 

Oturma Grubu Nasıl Seçilir? 

Son dönemlerde baktığımızda koltuk takımlarının yerini oturma gruplarının aldığını görebiliriz. Bunun sebebi oturma gruplarında özgürce hareket edebilmenizdir. Dilediğiniz tarzdaki ürünleri bir araya getirebilir ve kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Diğer bir sebep ise artık insanların geleneksel şeylerden bir tık uzaklaşmış olmasıdır. Son dönemlerde farklı tarzların bir arada tutulması ve ahenk oluşturması sevilmekte. Diğer yandan oturma gruplarının sevilmesinin nedeni makul fiyatları. Koltuk takımlarına göre oldukça uygun fiyatlı olan bu ürünler oldukça rahat erişebileceğiniz de ürünlerdir.  

Oturma grubu seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerin başında evinizin konsepti olmalıdır. İnsanların bire bir koltukları görmekten sıkılmasının da onları yeni konsept arayışlarına itmesi bu yüzdendir. Bu nedenle siz de Oturma Grubu Seçmek için farklı tarzları bir araya getirebilirsiniz. Bu kriterleri göze aldığınızda aslında istediğiniz tarz oturma grubunu da seçmiş olursunuz. Dilerseniz bu konu hakkındaki trendleri okuyabilir ve farklı bir tarz oturma grubu oluşturabilirsiniz.  
 

Oturma Grubu ile Koltuk Takımının Farkı 

Oturma Grubu ve Koltuk Takımı Arasındaki Farklar aşırı belirgin olmasa da yine de farklılıklara sahiptir. Oturma grubu ve koltuk takımı arasındaki en önemli farka değinirsek; oturma grupları sizin belirleyeceğiniz tarza ya da modele göre yapılmaktadır. Yani, her bir model birbirinden farklı görünebilmektedir. Bu sayede farklı tarzları bir araya getirebilme özgürlüğünüz olur. Fakat koltuk takımında belirli bir konsept vardır. Diğer dekorasyon seçimleri buna göre yapılmaktadır. Bunu dışında herhangi bir seçeneğiniz olmaz. Bunun yanından diğer noktaları da incelemek gerekir. Genel olarak oturma grupları daha uygun fiyatlı olmaktadır. Çünkü istediğiniz ürünleri kendiniz rahatlıkla seçebilirsiniz. Bunun için bütçenize göre alternatifleri bulabilirsiniz. İsterseniz bir çift kişilik ve tekli oturma grubu yaparsanız isterseniz iki çift kişilik bir tek kişilik oturma grubu yaparsınız. Bu tamamen sizin zevkinize ve bütçenize göre değişmektedir.  
 

Koltuk Takımı Seçimi 

Koltuk Takımı ise genellikle; 1 adet 3 kişilik, 1 adet 2 kişilik, 2 adet tek kişilik koltuktan oluşturulabilir. Koltuk takımları bir bütün olarak satılır. Bunun için farklı tarzlardaki koltuklar ile bir bütün oluşturmazsınız. Beğendiğiniz koltuk takımını alırsınız ve salonunuza koyabilirsiniz. Aynı şekilde koltuk takımlarında materyallerde aynı üretilmektedir.  Bu yüzden karşıdan bakıldığında bir bütünlük sağlar. 

Koltuk takımı ya da oturma grupları için en büyük yardımcınız Sultan Mağazaları adresi olmaktadır.  Bu noktada evinize en uygun seçenekleri geniş ürün yelpazemizde  bulabilir ve kategorilerden hayalinize göre bir seçim yapabilirsiniz. 

 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...