Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın. Tüm Türkiye Geneline Ücretsiz Nakliye Hizmetimiz Başladı ! Detaylı bilgi için tıklayın.
İstikbal-LogoYetkili BayiiBeko-LogoYetkili Bayiikaraca-logo Yetkili Bayii arzum-logo Yetkili Bayii doquhome-logo Yetkili Bayii gumussuyu-logo Yetkili Bayii

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tarih: 26.10.2021 15:16
Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Ev dekorasyonunda oldukça söz sahibi olan koltuk takımı hangi kıstaslara göre seçilir? Koltuk Takımı seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Hepsi yazımızda…

Koltuk Takımı Modelleri

Genellikle yıllarca kullanmak üzere satın aldığınız koltuk takımları evin en önemli demirbaşlarından biri. Dekorasyona yön veren koltuk mobilyaları, genellikle aynı atmosferi paylaştığı diğer eşya gruplarına da ilham kaynağı oluyor. Kendinizi yorgun bir şekilde evinize attığınızda rahatlamanızı sağlayan, TV keyfinizi katlayan ve üzerinde konforlu saatler geçirdiğiniz bu özel mobilya, ona atfedilen görevlerden dolayı titizlikle seçilmesi gereken önemli bir eşya halini alıyor. Burada, “Koltuk Takımı Nasıl Seçilir?” ve “Koltuk Takımı Nasıl Olmalı?” gibi sorular akla gelmekte. Bu soruları dilerseniz beraber ele alalım. 
 

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilecekler

Evin dekorasyon stilini fazlaca yansıtan Koltuk Takımı Modelleri, yaşam alanlarının ruhuna uygun modellerde seçilmeli. Yani, oturma odalarının ve salonların bu gösterişli elemanları diğer mobilyaları gölgelemeden onları destekleyici bir dekorasyon sunmalı. Bu dengeyi kurmak için profesyonel bir iç mimardan yardım alabileceğiniz gibi sizin için vereceğimiz önerileri değerlendirmeye alabilirsiniz. Dekorasyonu karşılayan bir koltuk takımı alışverişine imza attığınızı düşünüyorsunuz. Peki, doğru koltuğu aldığınıza emin misiniz? İşte tam bu noktada işlevsel özellikleri de incelemeye almak çok önemli.

Mobilya seçiminde ekonomik seçeneklere bakmayı seviyorsunuz elbette. Ancak uzun ömürlü kullanım sağlayan dayanıklı seçenekleri iyice araştırmak şart. Sırf ekonomi yapmak adına birkaç yıl sonra deforme olacak koltuk takımlarına şans vermemeniz gerek. O nedenle kumaş cinsi, kumaş dayanıklılığı gibi konulara koltuk rengine kafa yorduğunuz süre kadar zaman ayırmanız önemli. Evde küçük bebek ya da çocuk varsa kirlenme ihtimali yüksek olan koltuk takımlarınız için kolay silinebilen kumaşları tercih ettiğinize de emin olun. Keten, tay tüyü ya da fiber kumaşlı alternatifler temizlik konusunda sizleri zor durumda bırakmayacaktır. Evi tüylü dostlarınızla paylaşıyorsanız çok tüy toplayan kumaşları da seçeneklerden çıkarmak mantıklı. Evcil dostumuzun ısırması ve tırmalaması gibi olumsuzluklardan kaçınmak amacıyla deri koltuk takımı almayı da düşünmemelisiniz.

Koltuk takımında dayanıklılığı sağlayan en önemli unsurlardan birisi de koltuk iskeletidir. Yapım malzemelerini dikkate alarak Koltuk Takımı Seçimi yapılması önerilir. Ceviz, gürgen, kayın ya da çam gibi dayanıklı malzemelerden üretilen koltuklar sizleri çökme, kırılma, eğrilme gibi kötü sürprizlerle yüz yüze getirmeyecektir.  

 

Koltuk Takımı Avangart Seçenekler

Koltuk Takımı Modelleri için birçok stil bulunmakta. Bu country, chester, klasik, modern ya da Avangart Koltuk Takımları, konumlanacağı odanın ebatlarına, rengine ve tarzına uygun olarak seçilmelidir. Örneğin minimalist düzende dekore ettiğiniz bir odada şaşaalı görüntü sunan yaldızlı bir model koltuk takımı kullanmamalısınız. Ya da boyutları büyük bir salon için kullanacağınız koltuk takımlarında üçlü kanepe, ikili kanepe ve berjer sayısına doğru karar vermelisiniz. Eğer salonunuz genişse koltuk takımınızı puf, berjer ve bench çeşitleriyle zenginleştirebilirsiniz. Yatılı misafirleriniz için açılıp kapanan kanepelere şans vermeli yatak olarak değerlendirilebilecek takımları göz önünde bulundurmalısınız. Erzurum Sultan Mağazaları zengin ürün yelpazesiyle sizlere gereken kolaylığı sağlayacaktır...
İlgili Ürünler
Yükleniyor...